Wideofilmowanie Ślubów Wieliczka

Filmowanie ślubu i stworzenie pięknego filmu z tego dnia, który będzie wzruszał i cieszył jest niewątpliwie zadaniem dla profesjonalnych kamerzystów. Wymaga to doświadczenia i umiejętności. Dobry kamerzysta to taki, który jest otwarty na nowe propozycje, dostosowuje się do wizji klientów, ale daje też swoje pomysły. Umie w umiejętny sposób uchwycić wszystkie najważniejsze momenty, zamykając je w kolejnych klatkach filmowych. Każdy film ślubny powinien wyróżniać się swoją oryginalnością i stylem. Dzięki temu będzie on niepowtarzalny i z pewnością uszczęśliwi przyszłą parę młodą.

Piękne ujęcia, plastyczność obrazu, czy ciekawe kadry sprawiają, że film zachęca swoją formą. Kamerzysta powinien posiadać swój plan działania, który powinien wnikliwie przeanalizować z narzeczeństwem. Za sprawą tego, będą określone momenty, które na pewno trzeba uwiecznić, co znacznie ułatwi mu pracę. Kluczem do idealnego nagrania jest profesjonalny sprzęt. Składają się na niego: wysokiej jakości kamera, bądź aparat, statyw, lampy doświetlające i dodatkowe akumulatory. Wykorzystując najwyższej jakości sprzęt osiągnięta zostaje najlepsza jakość obrazu, dźwięk i światło, co sprawia, że film jest przyjemny dla oka. Trudno uzyskać ciekawy efekt filmu pracując przy pomocy tylko jednej statycznej kamery. Dzięki pracy kilku operatorów jednocześnie możliwe jest uzyskanie wielu perspektyw i dynamiki ujęć, co znacznie urozmaica nagranie.

Kamerzysta swoją pracę zaczyna od uwiecznienia przygotowań do ślubu z perspektywy obu narzeczonych. Kolejny ważny moment to błogosławieństwo rodziców. Ceremonia zaślubin to dla pary młodej to jeden z najważniejszych punktów całej uroczystości. Oczy wszystkich gości są wtedy skierowane właśnie na przyszłe małżeństwo. Kamerzysta musi zadbać o to, aby para młoda czuła się wtedy najważniejsza i skupić uwagę głównie na nich, nie zapominając jednak o gościach. Zaangażowanie się operatora w swoją pracę jest później widoczne w filmie.

Filmowanie ślubu to bardzo odpowiedzialne zadanie, którego nie można powtórzyć. Nie jest to tylko poprawne zarejestrowanie wydarzeń od przygotowań pary młodej po oczepiny. Zatrudnienie profesjonalnych kamerzystów sprawi, iż piękne wspomnienia ślubne pozostaną z nami na lata.