Filmowanie ślubów Kraków

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka. Każdy chce, aby był to najpiękniejszy dzień w jego życiu, który będzie wspominać przez długie lata. Warto zatem zadbać o dobrego kamerzystę, który w profesjonalny sposób uchwyci najcudowniejsze momenty z tej uroczystości. Jest to świetny sposób, aby wrócić do tego wydarzenia po latach na nowo przeżywając emocje z nim związane.

Stworzenie świetnego materiału z tak ważnej uroczystości nie jest łatwym zadaniem. Najlepiej zatrudnić do tego sprawdzonych profesjonalistów, którzy znają się na swojej pracy i posiadają odpowiedni sprzęt. Pierwszą bardzo ważną sprawą podczas wynajmowania kamerzysty jest przedstawienie mu przez narzeczonych wizji filmu. Jeżeli koncepcje znacznie się od siebie różnią trzeba dojść do jakiegoś konsensusu. Kamerzysta musi wychodzić naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i dostosowywać ofertę indywidualnie do ich potrzeb. Warto również omówić z przyszłą parą młodą szczegółowy plan uroczystości. Dzięki temu operator będzie mógł sobie zaplanować scenariusz filmowania ślubu. Oczywiście oprócz wysokich umiejętności kamerzysta powinien także posiadać porządny sprzęt. Ważna jest doskonała jakość nagrań oraz rejestrowanego dźwięku. Niewątpliwy ułatwieniem dla każdego operatora jest statyw naramienny, czy też trójnóg, dzięki którym możliwe jest uniknięcie niechcianych poruszeń i szmerów.

Kamerzysta powinien być także wyposażony w lampy doświetlające obraz oraz dodatkowe obiektywy. Zapewnia to przejrzystość oraz plastyczność kadru w każdych warunkach. Bardzo istotną rzeczą są także dodatkowe akumulatory zasilające, gdyż jeden może być niewystarczający podczas filmowania ślubu bez przerwy. Podczas uroczystości kamerzysta powinien wiedzieć, kiedy się znaleźć w odpowiednim miejscu, śledząc każdy moment. Dobry film powinien zawierać wszystkie najbardziej charakterystyczne i oczekiwane powtórnego odtworzenia momenty. Najlepiej zatem, gdy kamerzysta posiada kilku pomocników, którzy pomogą mu nie przegapić żadnego ważnego wydarzenia, urozmaicając dodatkowo film, dzięki różnym perspektywom. W dniu ślubu najpierw filmowane są momenty związane z przygotowaniami i błogosławieństwem państwa młodych przez rodziców. Kolejna ważna chwila to reportaż z zaślubin. Ważne jest oddanie wszystkich emocji zarówno młodej pary, jak i gości. Następna piękna chwila, warta uwiecznienia to pierwszy taniec, który jest kluczem do rozpoczęcia wesela. Ważną sprawą jest również to, aby na ujęciach znalazła się jak największa liczba gości, aby każdy miał pamiątkę z tego szczególnego dnia. Istotne jest nagrywanie zbliżeń, które oddają emocje pary młodej i gości. Filmowanie ślubów w plenerze najlepiej odstawić na inny termin, aby dopieścić je w najdrobniejszych szczegółach, co w czasie wesela jest uciążliwe i zabiera czas. Dobre ujęcia ze smakiem, ukazujące emocje, radość, wzruszenie w czasie uroczystości są kluczem do dobrego filmu.
Jak widać filmowanie tak ważnej uroczystości jak ślub, jest nie lada wyzwaniem i wiąże się w dużą odpowiedzialnością. Sprawdzeni kamerzyści to podstawa. Istotny jest ich profesjonalizm i terminowość. Każda para młoda, po pięknym weselu z niecierpliwością wyczekuje obejrzenia filmu z tego wydarzenia. Nagranie zobaczą wszyscy goście, dzięki którym kamerzysta zyska uznanie i będzie polecony innym Klientom, bądź wręcz przeciwnie, zostanie skrytykowany.